Jak wydawać mniej pieniędzy na zakupach?


Jak wydawać mniej pieniędzy na zakupach?

Jeżeli jesteś osoba, która po powrocie do domu z zakupów, dochodzi do wniosku, że wydała pieniądze na dużo niepotrzebnych rzeczy, że wiele z tych rzeczy zostało kupionych pod wpływem promocji lub obniżki cen, to skorzystaj z poniższych rad, bo takie działanie zabije Twój budżet domowy …

Bez listy zakupów, ani rusz….

Przed wyjściem do sklepu, przygotuj listę potrzebnych zakupów i staraj się jej trzymać. W ten sposób kupisz tylko istotne rzeczy i nie wydasz pieniędzy na zakupy, których w danej chwili nie potrzebujesz.

Sporządzając listę swoich zakupów, pogrupuj je (np. nabiał, pieczywo, warzywa, owoce itp), zaoszczędzisz na czasie i na niepotrzebnych powrotach w to samo miejsce. I musisz trzymać się bardzo ważnej zasady : nie wybierajsię na zakupy z kartą płatniczą, tylko bierz gotówkę !. Masz wtedy kontrolę nad wydatkami.

Porównaj ceny produktów, za nim za nie zapłacisz…

Gdy robisz zakupy w hipermarketach, to musisz wiedzieć, że ceny zmieniają się tam szybko, a także cena na regale sklepowym różni się od tej wbitej przez kasjera. Tak wiec sprawdzaj zawsze cenę produktu, ile w rzeczywistości trzeba za niego zapłacić, możesz to zrobić za pomocą czytnika w sklepie, możesz poprosić kasjera, by za nim nabije kwotę – poinformował Cię ile trzeba za dany produkt zapłacić.

Gdy po odejściu od kasy, okaże się, że twój rachunek jest zawyżony, to udaj się z nim do punktu obsługi klienta i nie wahaj się upomnieć o swoje pieniądze.

Zwracaj uwagę na datę ważności produktu

Produkt może być być oznaczony:

  • najlepiej spożyć przed… (data minimalnego okresu ważności spożycia) – jest to okres,  przez który prawidłowo przechowywany produkt zachowuje wszystkie swoje właściwości.
  • należy spożywać do…. ( termin przydatności do spożycia) – po tym okresie, produkt należy wyrzucić, bo nie nadaje się do spożycia.

Jeżeli po sprawdzeniu towaru, okaże się on zepsuty, masz prawo do jego reklamowania i domagać się od sprzedawcy wymiany na nowy lub zwrotu zapłaconej za niego kwoty pieniędzy. Musisz mieć ze sobą dowód zakupu.

Obniżki i różne promocje…

Za nim skorzystasz z tych wszystkich promocji, obniżki cen, specjalnych okazji, zastanów się dobrze, czy dana rzecz jest Ci naprawdę potrzebna?

Często zdarza się, że wszelkiego rodzaju okazje, to sposób wykorzystywany przez sklepy w celu wyciągnięcia od klienta pieniędzy, dlatego sprawdź cenę oraz pojemność promocyjnego produktu. Będziesz miał wtedy pewność, że to rzeczywiście okazja.

Zwracaj też uwagę na gratisy, które są dodawane do produktów. Przed zakupem, zastanów się dobrze, czy oferowany gratis, jest Ci do czegoś potrzeby i czy faktycznie jest on darmowy. Bardzo często się zdarza, że za produkt z dodanym gratisem, trzeba zapłacić więcej niż bez niego.

Miłego dnia 😉

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s