Inwestowanie w obligacje (2)Jeżeli chcesz kupić lub kupiłeś już obligacje, a masz zamiar wyjechać za granicę, musisz wiedzieć, że będziesz mógł bez problemu dysponować obligacjami skarbowymi.

Obligacje Skarbu Państwa można kupić, sprzedać, dokonać ich zamiany z dowolnego miejsca, przy zachowaniu wszystkich warunków bezpieczeństwa transakcji.

Jeżeli chodzi o obsługę obligacji, to jest ona odmiejscowiona. Obligacje można kupić lub sprzedać w jednym z tysiąca Punktów Sprzedaży Obligacji (PSO), które ulokowane są w oddziałach i Domie Maklerskim PKO Banku Polskiego w całym kraju.

Przebywając za granicą transakcji można dokonywać przez Internet lub za pomocą linii telefonicznej.

Jeżeli wcześniej nie kupowałeś obligacji skarbu państwa,a będziesz chciał to zrobić przez Internet, to możesz kupić je bez aktywacji w Punkcie Sprzedaży Obligacji. Gdy już wcześniej kupowałeś tam obligacje i chcesz skorzystać z zakupu obligacji przez Internet, to musisz aktywować dostęp do Internetu. Możesz także uprawnienia do dokonywania transakcji przekazać zaufanej osobie.

Jeżeli chcesz to zrobić, to musisz w Punkcie Sprzedaży Obligacji udzielić pełnomocnictwa. Pełnomocnictwo powinno mieć formę dokumentu i zawierać, obok danych osobowych pełnomocnika (imię, nazwisko,adres, numer dowodu osobistego, numer PESEL), także zakres uprawnień osoby, której powierzamy pełnomocnictwo.

Pełnomocnik (ze względu na bezpieczeństwo) nie może zostać upoważniony do zakupu lub sprzedaży obligacji przez Internet i linię telefoniczną

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s