Bezpieczne oszczędzanie pieniędzy – Lokata bankowa i konto oszczędnościowe..


Lokata bankowa i konto oszczędnościowe

Jeżeli chcesz bezpiecznie oszczędzać swoje pieniądze to najlepszym sposobem jest lokata bankowa lub konto oszczędnościowe.

Lokata bankowa

Jest jednym ze sposobów oferowanych przez banki do pomnażania oszczędności.

Zaletami lokaty bankowej są:

  • całkowite bezpieczeństwo powierzonych pieniędzy,
  • przy lokacie o stałym oprocentowaniu, znajomość zysku w momencie jej zakładania..

Obecnie niektóre banki oferują możliwość wypłaty odsetek już w dniu założenia lokaty. Klient banku ma do wyboru lokaty bankowe 1-,3,6-12 miesięczne.

Jeżeli zdecydujesz się ulokować swoje oszczędności na lokacie bankowej, musisz liczyć się z tym, że Twoje pieniądze będą na ten czas zamrożone. Tak więc, jeżeli jesteś osobą, która ma skłonności do wydawania pieniędzy, to lokata bankowa jest dla Ciebie doskonałym wyborem, ponieważ ochroni Twoje pieniądze lepiej niż konto, z którego możesz łatwiej wypłacać pieniądze.

Lepszym rozwiązaniem jest wybranie lokaty długoterminowej, ponieważ zwykle zapewnia wyższy zysk. Warto także zwrócić uwagę na oprocentowanie, czy jest stałe czy zmienne. Lokata bankowa o stałym oprocentowaniu, gwarantuje Ci odsetki w danej wysokości bez względu na sytuacje na rynku. Jeżeli wybierzesz lokatę o oprocentowaniu zmiennym, to oprocentowanie w różnych okresach (np. co miesiąc) może się zmieniać. Oprocentowanie stałe daje poczucie, że pieniądze są bezpieczne.

Każdy, kto posiada nadwyżki finansowe powinien efektywnie je pomnażać. Dobrze jest mieć przy tym pewność, że zaoszczędzone kwoty nie tylko nie przepadną, ale przyniosą pewny zysk. Co zatem robić? Zobacz lokaty proponowane przez polskie banki.

Oferta – Lokaty bankowe»

Konto oszczędnościowe

Banki oferują obecnie swoim klientom konta oszczędnościowe, które są oprocentowane równie dobrze jak lokata bankowa.

Zaletą konta oszczędnościowego jest stały dostęp do oszczędzanych pieniędzy, bez utraty odsetek.  Odsetki są kapitalizowane częściej niż na lokacie bankowej, a ostatnio banki wprowadziły kapitalizacje dzienną.

Tak wiec z konta oszczędnościowego można wypłacić pieniądze wtedy, gdy mamy taka potrzebę i nie stracimy zysku.

Trzeba pamiętać, że z wielu rachunków oszczędnościowych, pieniądze bezpłatnie można wypłacać tylko raz w miesiącu, za kolejne wypłaty banki pobierają prowizje.

Wybierając konto oszczędnościowe warto zwrócić uwagę na jego oprocentowanie. Czy nie jest ograniczone tylko do okresu trwania promocji lub tylko to tych miesięcy w których nie wypłacasz z konta pieniędzy.

Konto oszczędnościowe może być dobrą propozycją przede wszystkim dla tych, którzy chcą wypłacać zdeponowane pieniądze w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Jest to niewątpliwie zaletą tego produktu. Zobacz ofertę kont oszczędnościowych.

Oferta -Konta oszczędnościowe»

Reklamy

Jedna myśl na temat “Bezpieczne oszczędzanie pieniędzy – Lokata bankowa i konto oszczędnościowe..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.