Na co zwrócić uwagę przy kredycie gotówkowym ?


Jeżeli zastanawiasz się nad kredytem gotówkowym, to musisz wiedzieć, że koszty takiego kredytu są rożne w zależności od banku, a różnica wynosi nawet kilkaset złotych.

Jeżeli nie chcesz przepłacać zastosuj się do poniższych rad :

Szukając oferty dla siebie na początku wybierz się do banku w którym masz konto osobiste albo do takiego, który już kiedyś przyznał Ci kredyt. W takim banku masz szanse otrzymać lepsze warunki kredytu, ponieważ banki oferują je swoim stałym klientom. Zapytaj czy jest szansa na obniżkę oprocentowania lub na mniejsza prowizję. Nie zapominaj jednak o ofertach w innych bankach, bo może się okazać, że znajdziesz tam kredyt gotówkowy tańszy od tego w Twoim banku..

Przy wyborze kredytu nie kieruj się reklamami. Podawane w nich jest zaniżone oprocentowanie, bez uwzględnienia innych kosztów przyznania kredytu.

Najlepiej udać się do banku i zapytać o rzeczywistą roczna stopę oprocentowania (RRSO), obowiązkiem banku jest wydanie takiego dokumentu, w którym znajdziesz wszystkie koszty kredytu (odsetki, prowizje, dodatkowe ubezpieczenie). Warto także poprosić o symulacje spłaty kredytu, dzięki temu poznasz liczbę rat, a także ich wysokość, czyli całkowity koszt kredytu.

Decydując się na kredyt w „obcym banku” – koniecznie sprawdź, czy przyznanie kredytu gotówkowego nie jest uzależnione od skorzystania z dodatkowych usług banku ( założenie konta, wydanie karty kredytowej). Banki nie mogą tego robić, ale dla świętego spokoju lepiej sprawdzić …

Udając się do banku zabierz ze sobą dwa dokumenty tożsamości (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy), może także być potrzebne zaświadczenie z zakładu pracy o zarobkach oraz na podstawie jakiej umowy o pracę jesteś zatrudniony. Osoby na emeryturze powinny pamiętać o decyzji ZUS w sprawie przyznania świadczenia emerytalnego,bo sama legitymacja emeryta może nie wystarczyć.

Banki wymagają także (w przypadku małżeństw,które mają wspólność majątkową) podpisu małżonka. Tak więc takie osoby po wybraniu oferty, na podpisanie umowy powinny iść razem ze współmałżonkiem..

Wydatków nigdy nam nie brakuje – podarunki dla najbliższych, karnawałowe szaleństwa, zimowy wypoczynek, wymarzona letnia podróż. Można by tak wymieniać bez końca… Jeśli przerastają one nasze finansowe możliwości możemy zdecydować się na kredyt gotówkowy proponowany nam przez jeden z banków.

zobacz : Kredyty gotówkowe

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.