Karta obciążeniowa – czym różni się karta obciążeniowa od karty kredytowej ?Różnica między kartą obciążeniową, a kartą kredytową polega przede wszystkim na terminie spłaty zadłużenia.

Jeżeli chodzi o kartę obciążeniową, to wykorzystane dzięki niej pieniądze będzie trzeba zwrócić w całości, po zakończeniu okresu rozliczeniowego ( zwykle jest to po miesiącu).

Gdy chodzi o kartę kredytową, to możemy ustalić wysokość transz, w jakich spłacimy zadłużenie. Nastąpi to po upływie okresu bezodsetkowego (zwykle po 50 dniach od pierwszego dnia miesiąca,w którym transakcja została dokonana).

Gdy upłynie ten czas musimy spłacić taką część wykorzystanej kwoty, jaką uprzednio ustaliliśmy z bankiem (np. 5%). Pozostałą część zadłużenia spłacamy w kolejnych okresach rozliczeniowych ( w uzgodnionym procencie).

Jeżeli nie spłacimy karty bank naliczy karę lub bardzo wysokie odsetki..

Jak skutecznie zadbać o budżet domowy i finanse osobiste oraz jak mądrze wydawać pieniądze…

Dzięki książce dowiesz się :

  • Książka zawiera niezliczoną ilość porad i podpowiedzi, które po wdrożeniu pozwolą (w najbardziej pesymistycznym wariancie) zaoszczędzić do kilku tysięcy złotych rocznie (oczywiście w zależności od Twoich dochodów).
  • Praktycznie pod każdą radą znajdziesz sumę, którą możesz “uratować”.
  • Dowiesz się, jak wykorzystać mądre gospodarowanie pieniędzmi w każdym obszarze życia.
  • Poznasz największych ukrytych “złodziei”, którzy rujnują zarobione przez Ciebie pieniądze. Od prozaicznych opłat, których nie musisz wnosić, po dobra konsumpcyjne, których w ogóle nie potrzebujesz.
  • Poznasz niezliczone obszary, które mogą generować dla Ciebie poważne zasoby finansowe. Będziesz w szoku, że codziennie przechodzimy obok pokaźnego pliku pieniędzy, których nie potrafimy podnieść i włożyć do portfela.

szczegóły : Budżet domowy pod ostrzałem

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.