Jaki internet wybrać ?W ofercie operatorów telekomunikacyjnych mamy do wyboru dostęp do internetu w formie stacjonarnej (linia telefoniczna) oraz mobilnej (bezprzewodowej) – na abonament i na kartę .

Jeżeli zdecydujesz się na jedną z dwóch pierwszych ofert, musisz zawrzeć z operatorem umowę. Wybierając internet na kartę korzystamy z niego tak samo jak z telefonu komórkowego na kartę – na zasadzie doładowań.Usługa internetowa na umowę

Gdy zdecydujesz się zawrzeć umowę, na początku zwróć uwagę jak jest różnica między internetem stacjonarnym, a bezprzewodowym.

Jeżeli chodzi o ten stacjonarny, to jego cena (wysokość abonamentu) uwarunkowana jest od prędkości pobierania (ściągania) i wysyłania danych.

Przy ofercie internetu bezprzewodowego oprócz prędkości, ważną sprawą jest limit przesyłania (transferu) danych, czyli ile danych będzie można pobrać i wysłać w ciągu miesiąca. Musisz pamiętać, że w skład transferu wchodzi nie tylko słuchanie muzyki, oglądanie filmów, odbieranie poczty e-mail, ale także każde otworzenie strony internetowej.

Jeżeli przekroczysz określony limit, prędkość internetu jest automatycznie zmniejszona do niższej, która określona jest w umowie. Oznaczać to będzie wolniejsze otwieranie się strony internetowej.

Musisz także uważać na to, że operatorzy bardzo często w swoich ofertach piszą, że internet bezprzewodowy jest usługą nielimitowaną wielkością przesyłanych danych. A czytając regulamin okazuje się, że takie ograniczenie występuje.

Pamiętaj !

Zanim podpiszesz umowę – przeczytaj uważnie jej warunki i regulamin.

Opłaty za internet

Na podstawie umowy będziesz musiał opłacać miesięczny abonament oraz zapłacić opłatę aktywacyjną. Jeżeli zdecydujesz się na internet stacjonarny, dojdą jeszcze opłaty za utrzymanie łącza telefonicznego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.