Jak korzystać z karty kredytowej?


Korzystanie z karty kredytowej

Karta kredytowa to także kredyt. Jej plusem jest to, że gdy nie mamy gotówki na swoim koncie, to dzięki karcie kredytowej możemy zapłacić za zakupy lub wypłacić pieniądze z bankomatu do określonego limitu. Jednak musimy pamiętać o tym, że pożyczkę trzeba oddać…

Co zrobić, aby koszt katy kredytowej był jak najmniejszy?

Osoba, która korzysta z karty kredytowej przez 50 dni (czasami jest to o kilka dni mniej lub więcej) i dokonuje transakcji bezgotówkowych, a całe zadłużenie spłaca w terminie (jeżeli spłacona jest tylko część zadłużenia bank naliczy odsetki) – to nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów z tytułu użytkowania karty kredytowej.

Jeżeli tą samą kartą kredytową wypłaca natomiast gotówkę to bank potraktuje to jak oprocentowany kredyt i od razu naliczy odsetki. Korzystając w ten sposób z karty kredytowej osoba ta, narazi się na spore koszty, ponieważ dochodzi do tego jeszcze marża banku za wypłatę pieniędzy z bankomatu.

Posiadając kartę kredytową nie można oczywiście zapomnieć o kosztach opłaty rocznej.

Czasami banki zwalniają swoich klientów z tej opłaty na rok lub dwa w ramach promocji. Niektóre banki, gdy klient dokona transakcji na kwotę 350-600 zł miesięcznie rezygnują z takiej opłaty. Są też banki, gdzie zlicza się roczne bezgotówkowe transakcje kartą kredytową i jeśli ich suma przekroczy 10-12 tysięcy – klienci zwolnieni są z opłaty rocznej.

Na karcie kredytowej można także zarobić!

Niektóre banki zmniejszają o 1 % kwotę dokonanych kartą kredytową transakcji bezgotówkowych w ciągu roku (ale musimy zwrócić uwagę czy liczą się wszystkie transakcje, czy tylko te wykonane we wskazanych placówkach).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.