Jak korzystać z karty kredytowej?


Korzystanie z karty kredytowej

Karta kredytowa to także kredyt. Jej plusem jest to, że gdy nie mamy gotówki na swoim koncie, to dzięki karcie kredytowej możemy zapłacić za zakupy lub wypłacić pieniądze z bankomatu do określonego limitu. Jednak musimy pamiętać o tym, że pożyczkę trzeba oddać…

Co zrobić, aby koszt katy kredytowej był jak najmniejszy?

Osoba, która korzysta z karty kredytowej przez 50 dni (czasami jest to o kilka dni mniej lub więcej) i dokonuje transakcji bezgotówkowych, a całe zadłużenie spłaca w terminie (jeżeli spłacona jest tylko część zadłużenia bank naliczy odsetki) – to nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów z tytułu użytkowania karty kredytowej.

Jeżeli tą samą kartą kredytową wypłaca natomiast gotówkę to bank potraktuje to jak oprocentowany kredyt i od razu naliczy odsetki. Korzystając w ten sposób z karty kredytowej osoba ta, narazi się na spore koszty, ponieważ dochodzi do tego jeszcze marża banku za wypłatę pieniędzy z bankomatu.

Posiadając kartę kredytową nie można oczywiście zapomnieć o kosztach opłaty rocznej.

Czasami banki zwalniają swoich klientów z tej opłaty na rok lub dwa w ramach promocji. Niektóre banki, gdy klient dokona transakcji na kwotę 350-600 zł miesięcznie rezygnują z takiej opłaty. Są też banki, gdzie zlicza się roczne bezgotówkowe transakcje kartą kredytową i jeśli ich suma przekroczy 10-12 tysięcy – klienci zwolnieni są z opłaty rocznej.

Na karcie kredytowej można także zarobić!

Niektóre banki zmniejszają o 1 % kwotę dokonanych kartą kredytową transakcji bezgotówkowych w ciągu roku (ale musimy zwrócić uwagę czy liczą się wszystkie transakcje, czy tylko te wykonane we wskazanych placówkach).

Najlepsze karty kredytowe

Sprawdź ofertę»

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s