Inwestowanie w obligacje czteroletnie i obligacje dziesięcioletnie


Inwestowanie w obligacje

Obligacje czteroletnie i obligacje dziesięcioletnie są instrumentami finansowymi, które w pełni zabezpieczają inwestora przed wzrostem inflacji.

Obligacje te, tak jak pozostałe skarbowe papiery dłużne, mają zabezpieczenie skarbu państwa, a oprocentowanie tych obligacji również uzależnione jest od poziomu inflacji. Tak więc, gdy wzrośnie średnioroczny wskaźnik cen, wzrośnie też oprocentowanie obligacji.

Osiągniecie zysku gwarantuje także inwestorowi  dodatkowa marża która dodana do wskaźnika inflacji wyznacza roczne oprocentowanie .

Obligacje czteroletnie charakteryzują się sposobem wypłaty odsetek. Inwestor, który posiada takie obligacje odbiera zysk z lokaty co roku, licząc od daty zakupu obligacji. Obligacje czteroletnie są dobrym rozwiązaniem dla osób, które oczekują najwyższego bezpieczeństwa, chcą chronić swój kapitał, a jednocześnie chcą czerpać z niego zyski w postaci corocznej wypłaty odsetek.

Jeżeli chodzi o obligacje dziesięcioletnie odsetki, które są naliczane co roku, dodawane są do wartości ulokowanego w obligacjach kapitału. Następnie w kolejnym roku odsetki naliczane są do tej sumy, a wypłacane są w dniu wykupu obligacji.

Posiadacz obligacji skarbowych każdego rodzaju  może je zamienić na papiery z nowej emisji na warunkach preferencyjnych oraz w przypadku konieczności, korzystając z prawa wcześniejszego wykupu w dowolnej chwili wycofać ulokowany w obligacjach kapitał wraz z naliczonymi odsetkami.

Zainwestuj w obligacje korporacyjne

Obligacje korporacyjne gwarantują wyższe oprocentowanie niż na lokacie bankowej. Istnieje możliwość dywersyfikacji lokowanych środków oraz wyjścia z inwestycji przed terminem wykupu. Poznaj atrakcyjny sposób lokowania kapitału!

Kliknij i sprawdź»

Miłego dnia 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.