Jak wybrać konto oszczędnościowe?


Konto oszczędnościowe

Konta oszczędnościowe stają się coraz bardziej popularne, ich główną zaletą jest to, że możemy wypłacić pieniądze i nie narażamy się na utratę odsetek, jak jest w przypadku lokaty bankowej .

Konto oszczędnościowe to dodatkowy rachunek bankowy, który otwiera się na rachunku ROR. Na koncie oszczędnościowym nie możemy wykonywać zbyt wielu operacji ( możemy wpłacać i wypłacać pieniądze ), ale za to jest wyżej oprocentowane od rachunku rozliczeniowego .

Jak założyć konto oszczędnościowe?

Wystarczy, że wystąpisz o nie, a bank założy Ci je, ale warunkiem jest posiadanie w nim ROR. Jeżeli go nie masz to musisz go założyć. W niektórych bankach posiadanie konta oszczędnościowego uzależnione jest od posiadania rachunku bieżącego, ale są banki, w których nie jest to konieczne – i wystarczy sam rachunek oszczędnościowy.

Nasze pieniądze będą oprocentowane od pierwszego dnia od dokonania wpłaty na konto oszczędnościowe, aż do ich wycofania. Odsetki będą nam naliczane na koniec miesiąca i dodawane do stanu konta oszczędnościowego.

Na Koncie oszczędnościowym możemy trzymać nasze odłożone, wolne pieniądze,które chcemy mieć dostępne w każdej chwili. Na konto oszczędnościowe można także wpłacić większą sumę pieniędzy. Przy rocznym oprocentowaniu konta 5%, gdy wpłacimy kwotę 10 tysięcy złotych, to miesiącu zarobimy 33.09 zł ( po odjęciu 19% podatku od zysków kapitałowych). Po roku oszczędzania nasze konto zwiększy się o 412.60 zł.

Opłaty za konto oszczędnościowe

Z konta oszczędnościowego raz w miesiącu możemy wypłacić pieniądze bez opłat. Za kolejne wypłaty bank może pobrać opłatę. Opłaty te różnią się w zależności czy pieniądze podejmujemy w oddziale banku, czy też robimy przelew przez internet ( przez internet jest zwykle taniej) .

Także konto oszczędnościowe powinno służyć do przechowywania pieniędzy, a pieniądze należy wypłacić tylko w razie potrzeby.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.