Co to jest kredyt refinansowy – Jakie są koszty i korzyści refinansowania kredytu?


Kredyt refinansowy

Jeżeli dojdziesz do wniosku, ze Twój kredyt hipoteczny Ci się nie opłaca to możesz go zmienić.

Co to jest kredyt refinansowy?

Masz już jeden kredyt hipoteczny, który przeznaczyłeś na zakup mieszkania, domu, ale nie starczyło Ci już pieniędzy na remont, umeblowanie. Myślisz o kolejnym kredycie i tutaj z pomocą przychodzi kredyt refinansowy, bo zamiast kilku kredytów, możesz zamienić je na jeden  – kredyt refinansowy.

Kredyt refinansowy pozwoli Ci spłacić kredyt hipoteczny i będziesz miał pieniądze na jakiś dowolny cel (np. remont mieszkania, domu).

Także jeżeli masz już kredyt hipoteczny i Twoje raty są za wysokie, możesz zamienić go na tańszy, ale najpierw sprawdź co masz w umowie ze starym bankiem.

Czy nie będziesz musiał zapłacić za wcześniejszą spłatę kredytu. Ponieważ większość banków zastrzega sobie bezpłatną wcześniejsza spłatę kredytu po 5 roku.

Jednak przy spłacie starego kredytu możesz wydłużyć okres kredytowania i w ten sposób obniżyć wysokość raty. Przy okazji możesz także spłacić inne zobowiązania (np. karty kredytowe, kredyty gotówkowe).

A co jeżeli mamy kredyty hipoteczny we frankach szwajcarskich?

Też wtedy możemy wziąć kredyt refinansowy, ale trzeba sprawdzić jaka jest różnica między kursem waluty w jakiej kredyt hipoteczny był uruchamiany, a wartością jego spłaty.

Im mniejsza będzie różnica między kursami, tym tańszy jest kredyt.

Kredyt refinansowy może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem, bo w skali kilkudziesięciu lat  pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s