Czy emeryt lub rencista może zaciągnąć kredyt w banku ?


Kredyt w banku dla emeryta lub rencisty

Jeżeli jesteś osobą na emeryturze lub rencie możesz zaciągnąć kredyt gotówkowy w banku na takich samych warunkach co nie-emeryt .

Oznacza to, że każda osoba, która stara się o kredyt w banku musi mieć tzw. zdolność kredytową. Bank musi mieć pewność, że gdy pożyczy pieniądze w danej wysokości, to kredytobiorca spłaci kredyt w terminie i z należnymi odsetkami.

Dla banku takim zabezpieczeniem będą na przykład:

  • udokumentowane, comiesięczne, odpowiedniej wysokości dochody osoby starającej się o kredyt i jego gwarantów ( pensja, emerytura)
  • jego majątek – będzie on zabezpieczeniem spłaty, gdyby okazało się, że z jakiś powodów kredytobiorca stał się niewypłacalny ( takim majątkiem może być mieszkanie, dom, ziemia, samochód, itp)

To bank ocenia czy osoba, która stara się o kredyt na pewno go spłaci. W przypadku osoby, która jest na emeryturze lub rencie znaczenie ma jego wiek. Z tego powodu kredyt może mieć krótszy termin spłaty, a co za tym idzie wyższe raty.

Kredyty gotówkowe»

Wydatków nigdy nam nie brakuje – podarunki dla najbliższych, karnawałowe szaleństwa, zimowy wypoczynek, wymarzona letnia podróż. Można by tak wymieniać bez końca… Jeśli przerastają one nasze finansowe możliwości możemy zdecydować się na kredyt gotówkowy proponowany nam przez jeden z banków.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.