Inwestowanie w akcje, jak inwestować w akcje?


Głównym i podstawowym instrumentem inwestowania na giełdzie są akcje.

Czym są akcje?

Główną ideą rynku akcji jest to, żeby oszczędności były lokowane dla firm, które wykorzystają je do powiększenia zysków w przyszłości na czym zarobią akcjonariusze.

Inwestor, który kupuje akcje, nabywa w ten sposób prawo do własności kawałka przedsiębiorstwa i czerpie w ten sposób korzyści np. : z tytułu wypłacanych przez te przedsiębiorstwo dywidend.

Musimy pamiętać też o tym, że rynek dzielimy na rynek pierwotny i rynek wtórny.

Jeżeli kupujemy akcje na rynku pierwotnym, to kupujemy je z bezpośredniej emisji od przedsiębiorstwa. Oznacza to, że przedsiębiorstwo emituje daną ilość akcji, a inwestor, który je kupuje przekazuje pieniądze do przedsiębiorstwa i powiększa je o kapitał . Kapitał ten jest dalej inwestowany i jeżeli jest inwestowany z zyskiem to przedsiębiorstwo wypłaca dywidendy, albo wartość przedsiębiorstwa będzie rosła i nasze akcje zyskają na wartości.

Gdy akcje kupowane są na rynku wtórnym, to pieniądze po prostu zmieniają właściciela. Kupując w ten sposób akcje, kupujemy je od kogoś kto te akcje kupił na rynku pierwotnym lub także od innego właściciela .

Jeżeli decydujesz się na inwestowanie w samodzielny sposób to decyzje podejmujesz sam.

Gdy chcesz to robić za pomocą domu maklerskiego to oczywiście otrzymasz pomoc w założeniu rachunku, zostaniesz poinformowany o czynnikach niezbędnych do tego, żeby zacząć inwestować. Większość brokerów prowadzi też szkolenia dla osób, które chcą inwestować w bardziej aktywny sposób.

Akcja to papier wartościowy, który łączy w sobie prawa o charakterze majątkowym i niemajątkowym wynikającym w uczestnictwa akcjonariusza w spółce akcyjnej. Akcja jest także ogółem praw akcjonariusza w spółce lub część kapitału akcyjnego.

Jak zacząć inwestować w akcje ?

Jeżeli chcesz zacząć inwestować w akcje musisz przede wszystkim:

dużo czytać i uczyć się na temat rynku giełdowego, jego specyfiki i założyć swój rachunek maklerski ( bez rachunku nie będziesz mógł zawierać transakcji na giełdzie).

Pomiń etap początkującego! Zacznij giełdową grę z uprzywilejowanej pozycji…

Kliknij i sprawdź »

Miłego dnia 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.