Tanie ubezpieczenie OC samochodu, Tania polisa OC dla Twojego samochodu


Ubezpieczenie OC samochodu

Ubezpieczenie OC daje Ci gwarancje, że jeżeli spowodujesz wypadek, nie będziesz musiał płacić za niego z własnej kieszeni.

Ubezpieczyciel pokryje nie tylko naprawę uszkodzonego cudzego samochodu, ale także opłaci leczenie poszkodowanych przez Ciebie osób, wypłatę dla nich renty czy ewentualnie odszkodowanie dla rodziny poszkodowanego.

Od czego zależy cena ubezpieczenia OC?

Cena ubezpieczenia OC uzależniona jest od rodzaju i typu samochodu, którym jeździsz, roku produkcji samochodu, pojemności silnika. Przy wyliczeniu składki ubezpieczyciel bierze także pod uwagę Twój wiek, staż jako kierowcy, a nawet miejsce zamieszkania, ponieważ im mniejsza miejscowość, tym mniej wypadków, więc cena polisy będzie mniejsza.Na stronach internetowych ubezpieczycieli można znajdują się kalkulatory, które pozwolą Ci obliczyć orientacyjny koszt polisy.

Kiedy masz prawo do zniżki na ubezpieczenie OC?

Ze zniżki może skorzystać osoba, która jeździ samochodem (20 procent), który wyposażony jest w silnik o małej pojemności do 900cm3 (5 procent), bezawaryjnym ( ubezpieczyciel posiada listy niepsujących się modeli aut).

Zniżkę otrzyma też osoba, która jeździła bez szkody ( za każdy rok 10 procent, maksymalnie 60 procent), można otrzymać tez zniżkę za kontynuacje ubezpieczenia (5-20 procent), jednorazową wpłatę składki (10 procent.

Na zniżkę mogą tez liczyć kobiety, ponieważ ubezpieczyciele uważają je za ostrożniejszych kierowców od mężczyzn, a co za tym idzie powodują mniej wypadków.

Jak wykupić ubezpieczenie OC?

Aby wykupić polisę nie musisz wychodzić z domu, wystarczy zadzwonić lub skorzystać z Internetu. Zaoszczędzisz przy tym pieniądze, bo polisy on-line są tańsze (nawet o 10 procent).

Jeżeli chcesz wykupić polisę przez Internet, zrób to na 2-3 tygodnie terminem upłynięcia starego ubezpieczenia. Da Ci to pewność, że otrzymasz dokument na czas. Jeżeli zamówisz polisę przez telefon, to składkę płacisz na poczcie. Gdy robisz to przez Internet transakcji dokonujesz przelewem lub kartą kredytową . Polisę otrzymasz pocztą (zwykle priorytetową) lub dostarczy Ci ją kurier.

Maksymalne odszkodowanie z polisy OC wynosi :

  • 300 tysięcy euro dla szkód materialnych (uszkodzony samochód)
  • 1,5 mln euro dla szkód osobowych (uszczerbek na zdrowiu)

Jeżeli chcesz mieć także ubezpieczenie autocasco , może je kupić w pakiecie z ubezpieczeniem OC . W pakiecie może też być dołączone ubezpieczenie mieszkania . Pakiet jest o 20-30 procent tańszy, niż gdyby się nabyło poszczególne polisy osobno..

Nie jesteś w stanie przewidzieć kiedy staniesz się ofiarą lub sprawcą wypadku drogowego

Ubezpieczenie komunikacyjne jest w stanie zagwarantować Ci finansowy spokój związany ze skutkami tego zdarzenia.

Ubezpieczenia komunikacyjne»

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.